Contragreutate 3kg pentru Difuzor aer disc KAL 250
6 iunie 2020
Compresor/pompa aer cu membrana Enviro ET-120litri/min
21 august 2020

Panou automatizare premium pentru statii de epurare

800,00 lei 649,00 lei

Panou de automatizare electronic premium  ECO ROTARY pentru automatizarea ministatiilor de epurare Basic si a statiilor de epurare ERU acum la cel mai bun pret.

Panou de automatizare electronic ECO ROTARY premium pentru statii de epurare:

Cu 10 programe facute special automatizeaza timpii de functionare a pompei/suflantei de aer  in functie de programul ales si in plus are un sistem de siguranta pentru protectie la scurtcircuit sau suprasarcina.

Panoul de comanda premium(programatorul) trebuie montat in interiorul cladirii(cutie/tablou ferit de umezeala) conectat la o priza iar ulterior la programator se conecteaza stecherul pompei de aer.

Functionarea panoului de comanda

• In modalitatea off pompa nu va functiona.

• Prin apasarea tastei galbene se schimba programele  dupa cum urmeaza:
  • In modalitatea program 1 pompa va functiona discontinu  , programarea este deja setata din fabricatie(se recomanda cand debitul este minim ).

• In modalitatea program 2 pompa va functiona discontinu  , programarea este deja setata din fabricatie(se recomanda cand debitul este normal ).
  • In modalitatea program 3 pompa va functiona discontinu  , programarea este deja setata din fabricatie(se recomanda cand statia de epurare functioneaza la capacitate maxima)

• In modalitatea program 4 pompa va functiona mai rar(se recomanda pentru perioadele de vacanta,in care nu se foloseste statia minim 2 saptamani)
  • In modalitatea program 5 pompa va functiona mai rar(se recomanda pentru perioadele de vacanta scurte,in care nu se foloseste statia decat 2-3 zile pe saptamana)
  • In modalitatea program 6 pompa va functiona discontinu(se recomanda pentru perioadele in care aveti cel putin 2 musafiri in plus pentru 2-3 zile)

• In modalitatea program 7 pompa va functiona discontinu(se recomanda pentru perioadele in care aveti cel putin 4 musafiri in plus pentru 2-3 zile)
  • In modalitatea program 8 pompa va functiona discontinu(se recomanda cand statia de epurare este utilizata de numarul minim de persoane)
  • In modalitatea program 9 pompa va functiona discontinu(se recomanda cand statia de epurare este folosita de o persoana o zi pe saptamana)
  • In modalitatea program 0 pompa va functiona continuu(se recomanda cand statia de epurare este supraincarcata si in prima luna dupa punerea in functiune)

• Avantaje:

• -Reduce consumul de energie electrica cu cel putin 50%.
  • -Mareste considerabil durata de viata a pompei de aer.
  • Creste eficienta de epurare a statiei de epurare.
  • Garantie 24 luni.
  • -Cu 10 programe presetate ajuta la functionarea perfecta a ministatiei dvs. in functie de incarcarea influentului.Exemplu:cand mergeti in vacanta este suficient sa comutati pe modul *vacanta* programul 4  .
Greutate 1 kg

Fii primul care adaugi o recenzie la „Panou automatizare premium pentru statii de epurare”